Nova pobjeda Napolija, golijada u Beču pripala Rapidu (VIDEO)

22 Oktobar 2015

Napoli je nastavio sa sjajnim igrama i na gostovanju kod prvaka Danske, Midtyelanda slavio sa 1:4.

Sve je bilo riješeno praktično u prvih pola sata. Rastrčani i napadački Napoli je uspio postići čak tri gola. Prvo je mežu gostiju načeo Calejon koji je pogodio nakon sjajne asistencije Koulybalia da bi nakon njega Gabbiadini sa dva gola riješio sve dileme oko pobjednika. Jedini gol za goste djelo je Pusića koji je skrenuo jedan dalekometni šut gostiju. U nastavku se uglavnom igralo između dva kaznena, a Napoli je postigao još jedan gol koji je djelo Higuaina.

U drugom meču grupe Legia i Club Brugge su odigrali bez pobjednika 1:1.

Rapid je na svom terenu savladao Vitoriju sa 3:2. Gosti su poveli golom Durisa, da bi u nastavku Hoffman i Schaub donije prednost Rapidu od 3:1. Viktorija od trećeg primljenog gola krenula na sve ili ništa, ali sve što su uspjeli je jedan gol Hrosovyskog iz 72. minute. Naš Srđan Grahovac odigrao je pola sata.