Bilbao slavio u Humskoj, Sparta odnijela bod iz Njemačke (VIDEO)

22 Oktobar 2015

Athletic Bilbao je bez problema slavio na gostovanju kod Partizana sa 0:2.

Gosti su od početka imali incijativu i stvarali šanse, a to je oknačno na naplatu došlo u 32. minuti kada Garcia sjajno pogađa glavom sa nekih 11 metara, do kraja prvog dijela bilo je nekoliko prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Nastavak je donio istu igru, a tim iz Baskije je pobjedu ovjerio u 85. minuti kada Benat sjajno pogađa iz slobodnog udarca.

Sparta Prag je hrabrom igrom uspjela da izvuče bod na gostovanju kod Schalkea odigravši 2:2.

d53e25779cf3d78553275e8cdd5965c6

Meč za tim iz Njemačke je počeo odlično jer su već u šestoj minuti preko Di Santa uspjeli da povedu s 0:1. On je sjajno pogodio glavom nakon centaršuta. Međutim kada se očekivao napad za novi go, gosti su bili ti koji su diktirali tempo i zahvaljujući isključivo golmanu domaćih ostalo je 1:0 na poluvrmenu. Međutim u nastavku nije bilo greške. Prvo je u 50. miunti Fatai nakon odbijene lopte izjednačio da bi svega deset minuta kasnije Lafata donio potpuni preokret. Nakon toga Schalke je krenuo na sve ili ništa i uspio da izjednači u 73. minuti. Na asistenciju Di Santa pogodio je Sane. Naš Sead Kolašinac odigroa je 80. minuta.

U preostala dva susreta ovih grupa Augsburg je sa 0:1 savladao Alkmar dok je Apoel sa 2:1 bio bolji od Asterasa. Naš Semir Štilić upisao je asistenciju za drugi gol Kiprana.