Čudesni Aubameyang potopio Gabalu, Zecu desetak minuta igre (VIDEO)

22 Oktobar 2015

U okviru trećeg kola grupe C Evropske lige Gabala, našeg Ermina Zeca ugostila je Borussiju Dortmund, a susret je završen pobjedom njemačkog predstavnika rezultatom 1:3.

Impresivnu partiju u dresu Dortmunda pružio je Pierre-Emerick Aubameyang, koji je postigao sva tri pogotka za svoju ekipu. Najljepši gol ofanzivac Borussije postigao je u 31. minuti susreta, kada mu je Reus sjajno asistirao, a on na prekrasan način pogodio lijevi nebranjivi golmanov ugao. Samo sedam minuta kasnije postigao je i svoj drugi gol, za  rezultat prvog poluvremena od 0:2.

U nastavku je Dortmund opet dominirao, imao inicijativu i držao loptu u posjedu, a Aubameyang je u 72.minuti susreta krunisao hat-trick nakon jedne odbijene lopte savladao je golmana domaće ekipe. U nadoknadi vremena domaći tim stigao je do utješnog gola preko Dodoa u 94. minuti susreta.

U redovima Gabale bh. reprezentativac Ermin Zec u igru je ušao u 80. minuti susreta, te na terenu proveo nešto više od 10-tak minuta..

Aubameyang je postigao čak 17 golova u 16 utakmica u svim natjecanjima ove sezone. Nevjerovatno!