Kup BiH: Čelik i Sloboda remizirali, Željo na krilima Đelmića rutinski slavio

21 Oktobar 2015

FK Željezničar je na Grbavici u prvom susretu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine rutinski savladao GOŠK iz Gabele rezultatom 3:0.

Đelmić je bio junak susreta i postigao prvi gol na asistenciju Tiaga. Željezničar je mogao brzo udvostručiti prednost, ali je udarac Tiaga završio na prečki.

Željezničar je u 56. minuti sa bijele tačke udvostručio prednost preko Ognjena Đelmića, a u 75. minuti postavljen je konačan rezultat, kada je Dženis Beganović pogodio za konačnih 3:0. Revanš susret na programu je za 14 dana..

Čelik i Sloboda na Bilinom polju odigrali su utakmicu bez pobjednika rezultatom 1:1.Sloboda je stigla do prednosti u 30 .minuti susreta sa bijele tačke, a siguran realizator penala bio je Ahmetović. Pred sami finiš susreta Čelik je preko Salčinovića stigao do konačnih 1:1.